O autorze bloga

By zbytnio nie przynudzać, a choć częściowo się przedstawić, pozwól, że wrzucę w tym miejscu kilka luźnych sformułowań, które mnie najlepiej określają:

Już 30latek (czas nieuchronnie leci, już 31latek), szczęśliwie żonaty, wyczekujący z niecierpliwością na pierwsze dziecko (od 05.09.2014 szczęśliwy ojciec przepięknej córeczki!), licencjat w zarządzaniu zasobami ludzkimi, w Polsce ostatnich 5 lat przedstawiciel handlowy, najzwyklejszy i przeciętny facet, bez szczególnych i konkretnych umiejętności (w tym miejscu powinienem chyba dodać niedoceniający się 😉 ), w Szkocji pracownik Domino’s pizza, kierowca, spłacający w Polsce kredyt hipoteczny, snujący plany i marzenia, ceniący sobie spokój i poczucie bezpieczeństwa, odkładający ciężko zarobione pieniądze i wciąż chętny na powrót do Polski, w końcu przełamany i piszący tego bloga.

Tak to ja – Łukasz. Chciałbym, abyś na moim przykładzie zobaczył, że każdy może nieco poprawić swój los. Jak napisałem powyżej, nie wyróżniam się jakimiś szczególnymi umiejętnościami, które mogły by mi pomóc tu na Wyspach się wybić, lepiej zarabiać, realizować się jakoś. Z drugiej strony nie przeszkodziło mi to, aby zaryzykować, przyjechać tu i znaleźć pracę. Wystarczy tylko chcieć, a chcieć to móc. Jeszcze w Polsce się dużo zastanawiałem czy dam radę, czy się odnajdę w nowych okolicznościach, czy nie zawiodę żony i samego siebie. Na szczęście wszystko poszło po myśli i doszedłem do wniosku, że warto by się może podzielić swoją historią z innymi, którzy dopiero myślą nad wyjazdem. Niczym szczególnym się nie wyróżniam na tle setek tysięcy Polaków na emigracji i to chcę uczynić zaletą w czytaniu tego bloga. Może on przez to stać się bliższy sercom tych wszystkich, którzy myśląc o emigracji zarobkowej, mogą się podjąć pracy wszędzie, gdzie tylko się uda. Szczególnie na początku. W miarę upływu czasu, będę się starał poruszać kolejne tematy jak wymiana prawa jazdy na brytyjskie, kupno i ubezpieczenie samochodu itp., a więc codzienne, dotyczące nas Polaków na emigracji kwestie. Zapraszam zatem do lektury.

Reklamy
Komentarze
  1. Tommas pisze:

    Czytam z podziwem. 😜

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s