Zakładamy internet Talk Talk – uzbrójmy się w cierpliwość

Posted: Lipiec 1, 2015 in Życie W UK
Tagi: , ,

TalkTalk

Miesięczna absencja od stacjonarnego internetu, witamy w Wielkiej Brytanii. Dla osób już tu dłużej mieszkających, które przeczytają ten wpis, nie odkryję nic nowego, natomiast jako ciekawostka, niech posłuży on osobom świeżo tu przybyłym, bądź dopiero myślącym o przyjeździe.
Serwis, a dokładnie customer service – dramat. W zasadzie mógłbym już zakończyć, ten epitet dokładnie oddaje realia tutejszego serwisu. Nie chcę wylewać swoich żali i nadmiernie narzekać, dlatego pozwolę sobie o suche opisanie sytuacji jaka mnie ostatnio spotkała.

Na poprzednim mieszkaniu korzystałem z internetu dostarczanego przez operatora Talk Talk. Jako że byłem zadowolony z jakości przesyłu i braku przerw w dostępie do sieci, postanowiłem przenieść umowę na nowe mieszkanie. W tym miejscu mogę polecić opcję internetu Super Fibre, gdzie jednocześnie w kilka osób korzystaliśmy z internetu i nie odczuwało się spowolnień. Miesięczny koszt to 27 funtów ( w tym oczywiście jest płacona dzierżawa łącza od BT – brytyjski odpowiednik polskiej TPSA, w wysokości 16,70 funta).

Za pierwszym razem na poprzednim mieszkaniu obyło się bez niepotrzebnych przygód. Musiałem „tylko” odczekać na przyjście serwisanta, który by podłączył linię i podpiął ruter. Na spotkanie czekałem 2 tygodnie. Pozwólcie, że tego nie skomentuję.

Tym razem również czas oczekiwania na przyjście serwisanta wynosił dwa tygodnie, na nasze nieszczęście serwisant mówiąc najdelikatniej nas olał i nie przyszedł. Na dodatek bezczelnie podał powód, jakoby nas miało nie być w mieszkaniu. Po moim telefonie do Talk Talk i próbie wyjaśnienia sytuacji, poinformowano mnie, że dwa dni muszę czekać, aż serwisant w system wpisze notatkę i zostanie ona umieszczona na serwerze, wówczas będę mógł umówić kolejne spotkanie. Wolny termin na owo spotkanie był dopiero za………………………..a jakże, dwa tygodnie. Po moim telefonie, w którym już nie powstrzymałem się  od wylania żali, usłyszałem, że Talk Talk korzysta z podwykonawców, zewnętrznej firmy BT i nie mają oni możliwości, aby wcześniej umówić serwisanta. W ciągu mojego dotychczasowego życia, nigdy nie natrafiłem na tak beznadziejny serwis. Powinienem jeszcze dorzucić niekompetencję pracowników telefonicznego biura obsługi klienta Talk Talk. Trzykrotnie zamawiany przeze mnie ruter nie przyszedł…..W tym miejscu pragnę wyrazić swoją pozytywną opinię na temat serwisu w Polsce, który w porównaniu do brytyjskiego działa o niebo lepiej, szybciej, sprawniej i jest nastawiony na klienta. Na szczęście drugi serwisant, który się już pojawił, okazał się bardzo kompetentny i pomocny. Uwaga, dla osób, które doszły w czytaniu do tego miejsca, pierwszy serwisant nie zapukał do nas gdyż droga do słupa telefonicznego była zarośnięta jakimiś wysokimi trawskami, a sam słup uniemożliwiał mu ustawienie drabiny, które to powody zupełnie nie przeszkodziły następcy szanownego pana nieroba.

Aby podać jakieś konkrety, usługę można zamówić online na stronie operatora Talk Talk: https://sales.talktalk.co.uk/product/broadband

Ja mam opcję Simply Broadband do 17mb przekaz za 5 funtów miesięcznie, plus oczywiście dzierżawa łącza 16,70. Umowę mam na 18 miesięcy. Po zamówieniu online, dostaniemy do tygodnia pocztą ruter oraz list potwierdzający nasze zamówienie. Od siebie dodam, jeśli już instalator przyjdzie, przypilnujcie, aby przy was sprawdził, czy internet jest aktywny, często się zdarza, że gniazdka mogą być niesprawne ( tak jak u mnie), bądź kabel uszkodzony i pomimo tego, że zostanie aktywowana linia telefoniczna, nie będziemy mieli wciąż dostępu do internetu. Płatności możemy dokonać w wygodny sposób online sami, bądź ustawić Direct Debit i co miesiąc, ustalonego dnia kwota za rachunek będzie automatycznie przelewana na konto operatora.

Na koniec już dodam, że mój przypadek nie jest odosobniony. Od wielu znajomych, niejednokrotnie słyszałem wylewane żale na kiepski serwis, jaki doświadczyli w UK. W Talk Talk niestety był on fatalny, na szczęście jednak można używając odpowiednich argumentów w innych dziedzinach życia dopiąć swego, nie należy się jednak zbyt szybko poddawać. To tak, aby pozytywnie skończyć ten wpis, który w żadnym wypadku nie jest sponsorowany.

Reklamy
Komentarze
 1. nowicjuszwUK pisze:

  Renata trafilas na bloga prywatnego, nie firmowego Talk Talk. W czym tkwi problem, moze uda sie pomoc?

  Polubienie

 2. renata pisze:

  Telewizja żąda PINU NIEWIEM JAKIEGO

  Polubienie

 3. renata pisze:

  jestem waszym klijentem nie moge oglądać telewizji poniewarz żąda odemnie PINU a ja niemam i niemoge oglądać telewizji

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s