Podróż samolotem z niemowlakiem do Polski.

Posted: Grudzień 9, 2014 in Życie W UK
Tagi:

samolocik

Dziś napiszę o podróżowaniu z dzieckiem samolotem linii Ryanair – nim bowiem odbywamy podróż z naszą trzymiesięczną córką.

Kupując bilet, należy pamiętać, aby dziecko do 16 roku życia dodać do rezerwacji jednego z rodziców. Do osiągnięcia wieku 16 lat, dziecko nie może samo podróżować. My wykupiliśmy bilety do Polski, zanim jeszcze nasza córka przyszła na świat i nie chcąc zapeszać, nie wykupowaliśmy dla niej biletu. Dokonałem tego telefonicznie, już po urodzeniu dziecka. Pani z obsługi sprawnie dodała do naszej rezerwacji córkę. Koszt biletu w jedną stronę wyniósł 20 funtów. Należy pamiętać, że zniżka obowiązuje do 2 roku życia dziecka. W przypadku przekroczenia tego wieku, np. wracając z podróży musimy już zapłacić regularną cenę biletu.

Ważną i wygodną opcję jaką zapewnia Ryanair, jest możliwość nieodpłatnego zabrania na pokład samolotu 2 stuk dziecięcych akcesoriów, które konkretnie są wymienione na stronie przewoźnika, a są to: wózek dziecięcy plus jeden z przedmiotów: fotelik samochodowy, podstawkę podwyższającą lub łóżeczko turystyczne. Akcesoria te, możemy nieodpłatnie oznakować, najpóźniej do 40 minut przed odlotem w punkcie nadawania bagażu. Wózkiem dziecięcym będziemy mogli podjechać pod schody samolotu, gdzie obsługa go od nas odbierze i zapakuje do luku bagażowego. W miarę odpowiednich warunków pogodowych, po wylądowaniu, wózek powinien być podstawiony również pod schody.  Ze strony również wyczytamy, że możemy zarezerwować dziecku osobne miejsce pod warunkiem, że używamy szelek Amsafe Cares lub fotelika samochodowego posiadającego 5 punktowe pasy bezpieczeństwa i dopuszczonego do użytku na pokładzie samolotu (wymogi sprawdzić można na stronie przewoźnika). W przeciwnym wypadku dziecko podróżuje na kolanach u rodzica. Ryanair sprecyzował w jednym z punktów, że dziecko pomiędzy 8 dniem a 23 miesiącem, musi podróżować na kolanach dorosłego opiekuna podczas startu, lądowania i zawsze, gdy świeci się symbol pasów bezpieczeństwa. Dodatkowo osoby, które wykupiły dla dziecka dodatkowe miejsce, mogą nieodpłatnie wnieść torbę podręczną o wadze do 10 kg. Dzieci do 7 dnia życia, nie mogą podróżować samolotami linii Ryanair. Musimy wchodząc na pokład poprosić o specjalne pasy bezpieczeństwa, aby móc zapiąć pas bezpieczeństwa, do swojego. Istotne jest również to, że oprócz swojego limitu bagażu podręcznego, podróżując z dzieckiem, możemy wnieść na pokład samolotu torbę z akcesoriami dziecięcymi do 5 kg. Dla niemowląt podróżujących na kolanach, nie można wykupić bagażu rejestrowanego. Co jest istotne podróżując z dzieckiem, to fakt, że z tyłu samolotu jest specjalne miejsce z przewijakiem.

PS pisząc ten post jestem tydzień przed podróżą. Już po, postaram się podzielić wrażeniami. Może, już jako doświadczony rodzic podróżujący z niemowlakiem, będę w stanie napisać kilka praktycznych rad.

Wrażenia i wskazówki już po podróży. Jeśli podróżujecie z niemowlakiem, wyjedźcie na lotnisko z dużym zapasem czasu. My dużo wcześniej ruszyliśmy na lotnisko niż zazwyczaj, a i tak praktycznie czasu wystarczyło nam na styk. Co do wózka dziecięcego, to można z nim podjechać pod schody samolotu, lub nadać wózek od razu i my wybraliśmy tą drugą opcję. Zdecydowanie to ułatwiło nam poruszanie się, co nie oznacza, że było łatwo. Po wylądowaniu wózek mieliśmy podstawiony pod samolot. Polecam również co najmniej tydzień przed wyjazdem wysłać paczkę z odzieżą, niż obciążać się bagażem rejestrowanym. Sam lot nasza trzymiesięczna córka zniosła bez najmniejszego problemu. W jednej z toalet jest opuszczany przewijak, gdzie w razie potrzeby i dwoje szczupłych rodziców może spróbować swoich sił, jednak trzeba się mocno nagimnastykować.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s