Nocleg

Posted: Kwiecień 15, 2014 in Przygotowanie do wyjazdu
Tagi:
noclegTak naprawdę tu się zaczynają dopiero schody. Uwierzcie, przynajmniej w Aberdeen, dużo łatwiej i szybciej można znaleźć pracę niż niezłe miejsce noclegowe w dobrej cenie. Dlatego koniecznie zacznijcie poszukiwania pokoju do wynajęcia już w Polsce.

Z pomocą przychodzi nam po raz kolejny Internet. W nim pojawiają się ogłoszenia zamieszczane m. in. przez Polaków o wolnych pokojach. Warto szukać na forach internetowych jak http://www.emito.net, http://www.gumtree.com czy też http://www.spareroom.co.uk. Na facebook możecie dołączyć do lokalnych grup, np. Polacy w Aberdeen i tam podpytać osób o jakieś wolne pokoje. Na pewno warto próbować wszystkiego, jeszcze przed przyjazdem tutaj. Jak to wyglądało w moim przypadku? Ja zarezerwowałem jeszcze w Polsce 2 noce w hostelu (21 funtów za jedną nockę), aby mieć gdzie przenocować. Rezerwacji i płatności dokonałem online na stronie www.youth-hostels.co.uk. Ceny wynajmu jednoosobowego pokoju wahają się od ok. 300 funtów miesięcznie. Z góry, w zdecydowanej większości przypadków, należy zapłacić kaucję w wysokości 1 miesięcznego czynszu. Będzie to później ważne przy wyliczeniu funduszy, potrzebnych na przyjazd i przeżycie. W tym miejscu może napiszę trochę o warunkach mieszkaniowych. W Aberdeen, jak już wspomniałem znalezienie pokoju do najłatwiejszych nie należy , aczkolwiek dla chcącego nic trudnego. Trzeba się nastawić na mieszkanie np. z kimś w pokoju. Wówczas wychodzi nas to taniej a i takich ofert może znajdziemy więcej. Na pewno nie należy ich z góry skreślać. Zawsze możemy się przeprowadzić, jeśli już znajdziemy pracę i zaczniemy zarabiać. Nie marnujcie czasu na szukanie mieszkania. Prawie wszystkie są już obstawione przez agencje, a ich wymagania odnośnie kandydatów są naprawdę duże. Począwszy od tego, że trzeba jakiś czas już w Aberdeen mieszkać, pracować, niejednokrotnie należy posiadać list referencyjny od Landlorda u którego poprzednio wynajmowaliśmy mieszkanie/pokój, aż po przedstawienie dowodu na to, że się pracuje i tak dalej i tak dalej. Temat jest na tyle obszerny, że nie będę go w tym miejscu omawiał. Podsumowując, poświęćcie bardzo dużo czasu jeszcze w Polsce na szukanie pokoju, starając się wynająć coś przed przyjazdem. Jeśli wam się to nie uda, możecie tak jak ja wykupić nocleg w hostelu i już na miejscu dalej poszukiwać.

Aktualizacja wpisu

Reklamy
Komentarze
  1. KassiaW pisze:

    Od jutra zaczynam odchudzanie, kto sie odchudza ze mna? Znalazlam w internecie dobry sposob na chudniecie, poszukajcie sobie na youtube – xxally radzi spalanie tluszczu

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s